Konkurs Cyfrowa Gmina


W dniu 11.01.2022 r. ogłoszono trzecią rundę konkursu Cyfrowa Gmina. Konkurs zakłada wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Dofinansowanie będzie można otrzymać na zadania związane z:

  • Cyfryzacją urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.
  • Edukację cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji.
  • Analizą stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Konkurs podzielony jest na 3 rundy, każda gmina ma wyznaczoną dla siebie rundę, listę gmin uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie można poznać w dniu uruchomienia każdej rundy zamieszczonej w dokumentacji konkursowej. W ramach 3 rundy na liście podmiotów uprawnionych do uczestnictwa znalazły się Gminy Subregionu Północnego Województwa Śląskiego (powiat częstochowski, kłobucki, myszkowski, miasto Częstochowa). Zachęcamy do korzystania ze wsparcia i składania wniosków.

Strona konkursu: https://www.gov.pl/web/cppc/cyfrowa-gmina